Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Úplně tě chápu, mám to podobně a dřív jsem to měl ještě horší. Jediná rada, kterou ti mohu dát a která mi pomohla je trénink. Začni chodit po ulici a oslovovat lidi. Já to tak v dětství dělal, a pomohlo mi to. Začni třeba jednoduchou otázkou "Dobrý den, nevíte kolik je hodin?" Jednoduchá nezávazná otázka, která má výhodu v tom, že když nebudeš chtít v rozhovoru pokračovat, tak řekneš "Jééé, nestíhám vlak...". Časem, když už ti nebude dělat problém oslovovat náhodné lidi, tak zkus se ptát jich Jak se vede, jak se mají, kam jdou... Jasně 90% lidi tě pošle do háje, ale tobě jde jen o to překonat ten strach... Když už nabereš dost sebejistoty, tak stejně začni oslovovat holky (Třeba: "Ahoj, nevíš kudy se dostanu na nádraží?"). A jestli ti to bude dělat problém, tak jdi do vedlejšího města, někam kde tě nikdo nezná a když se před někým ztrapníš, tak už ho nikdy stejně neuvidíš. Toto je moje rada, nic jiného než trénink mi nepomohlo, tak snad to pomůže i tobě :)
|
|
Ty expozice "in vitro" jsou nazývány imaginace. Tady je odkaz na soubor, kde je popis imaginace https://lifelonglearning.mendelu.cz/media/pdf/LLL_20190902007.pdf Samozřejmě je to tak, že v rámci provádění imaginací nelze jakoby "nasimulovat" jakoukoliv situaci, která by mohla nastat. Různí lidi mají různé způsoby jednání, chování a způsoby uvažování a tedy není možné se připravit na jakoukoliv situaci, která by mohla nastat.
|
|
Ještě napíšu něco dalšího k tomu, jak jsi ve zpovědi napsal- ...nějakej blok v hlavě mám a nedaří se mi ho porazit. --- Ten blok je určitá "struktura" obav. Jednou z těch obav může být např. obava z toho, že by při hovoru mohlo nastat tzv. trapné ticho, tedy že by ani jeden ani druhý nevěděli, o čem mají mluvit. Aby se to nestalo, tak to je možné docílit tím, že člověk postupně rozšiřuje jakoby "portfolio" témat hovoru a nacvičuje jakoby plynulé navazování mezi tématy. Takže když při hovoru vidí, že nějaký téma někoho nudí, tak plynule může navázat jiným tématem. Oslovování žen, který někdo vůbec nezná , např. oslovování na ulici, nepovažuju za dobrý nápad. Takové náhlé oslovení může na danou ženu působit jako "blesk z čistého nebe", což může být někomu dost nepříjemné.
|
|
Mám pro tebe špatnou zprávu. Narodil jsi se do špatné doby. Je mi 35 let, a když mi bylo tolik, co tobě, holky byly ještě normální. Nebáli se chlapů ani lidí celkově, dokázali mluvit, dokázali být empatické, milé. Dneska každá čumí do telefonu a mysli si, že je největší hvězda Vesmíru. Jak říkám, když mi bylo jak tobě, holky byly normální a klidně dokázali komunikovat. Takže ses narodil do špatné doby. A bude to horší a horší. Lituju vás mladé.
|
|
Tady je odkaz na soubor, jehož autorem je psychiatr C. Hoschl https://www.learned.cz/userfiles/pdf/verejne-prednasky/cyril.hoschl_0406.pdf V tom souboru je zjednodušený popis "fungování" části mozku, která je nazvána amygdala. Tady je odkaz na bakalářskou práci, kde je popsána sociální fobie. https://theses.cz/id/jqlp52/th76_1103090044.pdf Na stranáchj 14 a 15 té práce je popsáno zjednodušené "fungování" amygdaly. Léčba nejen sociální fobie, ale i dalších fobií je složitá, především kvůli těm neurobiologickým principům. Člověk trpící sociální fobií, si sice racionálně uvědomuje, že obavy, které pociťuje, jsou jakoby neodůvodněné, ale to uvědomování si nestačí k tomu, aby se ty obavy daly zmírnit. Pro zmírnění obav je potřebné mít trpělivost a provádět dlouhodobější jakby nácvik správných reakcí. Tady je odkaz na publikaci, kde je popis léčby https://1url.cz/ZJMss Nácvik správných reakcí bývá prováděn pomocí tzv. expozice. Musí se ovšem jednat o postupné a jakoby řízené expozice, aby se míra úzkosti postupně utlumovala, viz. např. článek https://adicare.cz/uzkosti/uzkostne-stavy-uzkosti/expozicni-terapie/ V tom článku je použit pojem - in vivo. Je to pojem, jakoby přenesený z biologie, viz. např. článek https://nano4house.cz/pojem/in-vivo/ Jakoby opakem tohoto pojmu je pojem - in vitro viz. např. článek https://cs.wikipedia.org/wiki/In_vitro Takže nácvik určitých situací by měl být nejprve prováděn "in vitro", tedy v představě, popř. samostatně doma např. před zrcadlem. Následně by se měl člověk se sociální fobií postupně začít "vystavovat" určitým podnětům ve "vnějším světě", ale opravdu postupně. Tedy může začít např. tím, že se třeba nějaké holky na ulici v jiné části města zeptá např. na to, kde je určitá ulice apod. Dám přirovnání ke sportu. Nějaký začínající sportovec nemůže hned nastoupit proti nějakému profesionálovi, protože ta porážka by mohla být hodně frustrující. Nejprve potřebuje získávat zkušenosti postupně. Napsal jsi v textu zpovědi- ...nějakej blok v hlavě mám a nedaří se mi ho porazit. --- Ten blok je obava , že by nějaká holka mohla nějak negativně reagovat. Na případné negativní reakce je možné se připravovat a tím je možné postupně zeslabovat ty obavy.
|
|
Jo homí: Vždyť říkám, to není pro každýho. Ale mám osobní zkušenost, tak ji sdílím. A kozy bohužel nemám, takže tím to asi nebude.
|
|
Taky bych nedoporučovala začít holky oslovovat někde venku. Hrozí, že se tím tvůj strach jen prohloubí. Ale to neznamená, že je nemůžeš potkávat jinde, že si s nimi nemůžeš psát a zkoušet je vytáhnout ven.. a že je nemůžeš potkávat v nějaké zájmové skupině. Určitě je dobou metodou vystavování se toho, čeho se bojíš. Takže někoho oslovit bez přehnaného požadavku, nechat si poradit v obchodě.. apod. kde prostě nehrozí negativní zkušenost.
|
|
ty vole donucování fakt nepomůže bože můj kurva, ale jo třeba tobě stačí ukázat kozy a fobii ti to vyléčí, běžte už někam fakt
|
|
Taky jsem měla sociální fobii a pomohlo mi to, že jsem se prostě donutila s lidma komunikovat, i když mi to bylo nepříjemný. Díky tomu jsem postupně zjistila, že zas tak o nic moc nejde. Ale vím, že to není pro každýho a ne vždy to jde, takže doporučuju terapeuta/psychologa, který tě tím provede a bude navrhovat postupné kroky, jak to zlepšit. Oslovení holky je fakt těžký i pro lidi bez sociální fobie, takže nemusíš bejt frustrovanej z toho, že ti to nejde. Naštěstí to dneska není nutnost - daleko jednodušší je to přes seznamku, kde obě strany aspoň trochu očekávají, že se chtějí seznámit (což při nevyžádaném oslovení holky neplatí). Jasně, seznámit se přes seznamku možná není tak kouzelný, ale ten brutální strach to aspoň trochu eliminuje. No ale stejně bych se být tebou nejdřív zaměřila na řešení té fobie a na to být sám se sebou v pohodě. Pak je totiž hledání holky mnohem jednodušší a i příjemnější. Držím palce!
|
|
neoslovuj holku někde venku - to je nepříjemné i pro kluky bez fobie a málokdy to vede k víc než jen letmému kontaktu. Co bys chtěl dělat? Spíš je dobré myslet na to než na to, co nezvládáš. Pokud si hledáš slečnu, jak Ti přijde nejpřirozenější se seznámit? Alternativní možnost určená k léčbě sociální fobie (ne k balení holek): Donuť se na ulici oslovit každou sympatickou osobu ženského pohlaví s tím, že se jí zeptáš na nějaku blbost, třeba "Dobrý den, nejdete si pro ty příbory z aukra?" Když to takhle uděláš ve stovce případů, budeš se při tom usmívat a i žena většinou odpoví s úsměvem a ne rozčileně, zvedne Ti to sebevědomí. Dobré je nemít očekávání, která bys třeba měl, kdybys oslovoval holku, co se Ti líbí. Jen navázání očního kontaktu, úsměv, dotaz, počkat si na odpověď, "tak nic" a popřát pěkný den a jít si to zkusit s další.. Odvaha a čas vložený do takových akcí se většinou mnohonásobně vrátí v dalším životě.
|
|
Tak si založ profil na tinderu a oslov holku tam. Neboj, je to hlavně o vzhledu, takže jestli že jsi škaredej, tak nemáš u holek moc šanci v reálu ani na seznamce, naopak jestli jsi hezký, tak můžeš začít na těch seznamkách a potom se to postupně naučit i mimo online prostor... Kámoše si taky můžeš najít online(třeba přes videohry). Já si většinu kámošů našel tak, že jsem se na různých serverech ve hrách ptal, jestli nejde někdo pokecat (ještě v dobách skype)... Je to taky jistá forma socializace...
|
Rick |
|
|
jdi do skupiny se socializovat, je to to nejlepší... odkud seš?
|
|
|