Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
takyjeden: Myslím, že máš o významu slova “návratnost” dost zmatenou představu…
|
|
|
Obecně 5-7 let se považuje za nadprůměrnou investici. Když si koupíš byt na pronájem, tak máš třeba 15, 20, 25 let návratnost. Tam máš třeba max. 5 % p.a. (ročně), ve větších městech méně, někdy skoro nic. Hlavně je důležité neinvestovat do něčeho, čemu nerozumíš, ale vyzkoučet to můžeš. 9% je slušný, ale akcie jsou teď obecně na vrcholu. Dividenda je navíc, jak tu někdo říkal, vyplácí jí jen velké stabilní firmy obvykle, kterou už zase nemají tolik prostoru růst(pokud je např. nedotuje centr. banka nebo hrouda pasivních nic netušících investorů). Jestli chceš investovat 1000,- a ještě to mít do roka, tak se radši soustřed na to, jak vydělat víc prací. To je o ničem.
|
|
|
na tvojom mieste sa nesustredim na dividendy... tie totiz by si mal davat do danoveho priznania... istejsie je hladat etf ktore dividendy reinvestuje samo do seba. Ide o etf ktore su akumulacne a nie distribucne.... Tiez hladaj etf s nizskymi poplatkami. Kedze si mlady 17nast rocny, tak to mas super... zacnes investovat dnes a v 30tke si kupis mozno aj vlastny dom. Cim viac investujes teraz tym viac zarobis potom ked to budes potrebovat. Priklad. 1000 kc mesacne mas 12000 rocne... najdes si etf ktore kopiruje index sp500 co ma zhodnotenie priemerne 10%, za prvy rok budes mat 13200, dalsi rok ak budes davat stale 1000 mesacne.... (13200+12000)+10%=27720 to je druhy rok... treti rok to je cca 43692 a takto postupujes dalej az si to raz vyberies. Problem je najst to 10% zhodnotenie kedze trhy nie su garanciou zisku. Avsak aj keby si mal v etf zhodnotenie 5% tak ti to urobi slusne peniaze hlavne ked by si investoval takto mlady.
|
|
|
Drtivá vetšina investic se ti nikdy nevrátí. Zhruba 90% Na to se úplně vys*r
|
|
|
Jo, také potvrzuji, že LucSenz0r je úplně mimo.
|
|
|
LucSenz0r: Aprílové žertíky se dělají 1. dubna, né 15.
|
|
|
To si pochopil maximálne zle. Kúpiš akcie za 100€. Tie ti za rok stúpnu o 10%. Ak nebudeme brať do ohľadu dane, poplatky a pod. tak máš zárobok 10€. A tých 10€ (zárobok)=dividenda. Lenže tam ide o čas a okolnosti. Ak by si kúpil akcie napríklad v decembri a predal ich dnes, nemal by si dividendu, len stratu.
|
|
|
"Ten, kdo mi to řekl, žádného brokera nepotřebuje, investuje sám. A má vynášející podnik. Vážně je potřeba si hrát na chytré za každou cenu? Dáda off" ... Jako že si akcie chodí sám nakupovat do Prahy na burzu? To asi né... Ono když se řekne broker, myslí se asi e-broker. Ale zaplatit za ten nákup či prodej prostě musíš.
|
|
|
"Tyto nové akcie zase generují dividendy, čímž roste celkový výnos exponenciálně. To by ti vysvětlil Michal...ten má na matematiku větší hlavu." ... Jenže aby to fungovalo, musí být roční výnos nějaká procenta. Když to bude 10%, tak po n-letech to je (1 + 0.1)^n = 1.1^n, což pro třeba 20 let dělá nějakých 6.7, tedy více než šesti-násobné zhodnocení. ... Pro 1% to ovšem bude jen 1.01^n, což pro 20 let dělá 1.22, což je plus minus to samé, jako bychom to nedělali.
|
|
|
Ten, kdo mi to řekl, žádného brokera nepotřebuje, investuje sám. A má vynášející podnik. Vážně je potřeba si hrát na chytré za každou cenu?
|
|
|
"Chytrý člověk ji reinvestuje, reaguju na větu "to se mi vůbec nevyplatí, vždyť se mi ty investice nevrátí za rok". A mám to od člověka, co úspěšně investuje, takže víc netřeba říkat. Dáda off" Tak obecně je vždycky lepší peníze investovat než je utratit, ale zas na druhou stranu - celý ten proces se přece dělá kvůli tomu, aby měl člověk co utrácet
|
|
|
Predstav si dividendu jako urok z te tisicikorunove akcie. Jen se oboji, jak cena akcie, tak cena te dividendy (uroku) hybat nahoru i dolu
|
Reditel vzp |
|
|
ještě bych teda dodal, v čem Dádovi možná řekli, že se to vyplatí je: - složené úročení Když dividendy reinvestuješ, kupuješ za ně další akcie nebo jejich zlomky. Tyto nové akcie zase generují dividendy, čímž roste celkový výnos exponenciálně. To by ti vysvětlil Michal...ten má na matematiku větší hlavu. Ale jak říkám..má to význam jedině, že tě to nutí pravidelne investovat. Lepší je, když si necháváš cash a investuješ jen když je to výhodné.
|
|
|
* Suma sumárum se to nevyplatí. Vyplatí se více čekat na pokles a pak to nakoupit sám. Za svou cash, za cash z dividend - to už je jedno.
|
|
|
Nebo pak se reinvestice dividend vyplatí tehdy, pokud je dividendy měníš klasicky na cash a při pozdějším nákupu akcie za tuto cash, nedělají poplatky brokerovi tak velké % z investované částky.
|
|
|
Chytrý člověk ji reinvestuje, reaguju na větu "to se mi vůbec nevyplatí, vždyť se mi ty investice nevrátí za rok". A mám to od člověka, co úspěšně investuje, takže víc netřeba říkat. Dáda off --- Ano, dividendu lze reinvestovat. Tzn u brokera si někde zaškrteš, že nechceš cash, ale nákup akcie za ní. Vyplatí se to málokdy. Protože platíš brokerovi za nákup i prodej akcií i při reinvestici dividendy. --- Prostě dostaneš v reálu dividendu za 8 dolarů a za ni při reinvestici koupíš jednu akcii. Za nákup zaplatíš brokerovi 2-6 USD..a za prodej to samé. Vyplácí se to tedy tam, kde je nákup akcií bez poplatku a zároveň tam, kde se jedná o vyšší dividendový obnos
|
|
|
Chytrý člověk ji reinvestuje, reaguju na větu "to se mi vůbec nevyplatí, vždyť se mi ty investice nevrátí za rok". A mám to od člověka, co úspěšně investuje, takže víc netřeba říkat.
|
|
|
"Dividenda se vyplácí jen u některých firem a nemáš ji na živobytí, máš ji na reinvestici." To není nikde napsáno, můžeš si s ní dělat co chceš.
|
|
|
Je to jak píše Michal-222. Když koupíš akcii: vlastníš podíl ve firmě a můžeš se nechat oslovovat: "Pane Továrníku" Když dostaneš dividendu: protože jako pan Továrník riskuješ své peníze, dostáváš za riziko dividendu navíc. Akcii (podíl ve firmě) vlastníš do té doby, dokud ji neprodáš, dokud firma nezkrachuje, dokud žiješ. Dividenda je pravidelný příjem za to, že riskuješ své peníze v kapitálovém trhu.
|
|
|
Dividenda se vyplácí jen u některých firem a nemáš ji na živobytí, máš ji na reinvestici.
|
|
|
wut: Já myslím, že žádná firma nevyplácí veškerý zisk. Ono to ani není možné. Část zisku se musí použít na investice, část se vyplatí. Jak velká část ... no, to se tuším jmenuje "zlatý řez ekonomiky" a rozhoduje o tom valná hromada akcionářů. Není úplně jednoduché stanovit, jak to udělat nejlíp. ... Co píšeš o čezu nedává smysl, firma nemůže vyplácet dividendy, když nemá zisk. Ale pravda je, že může vyplácet zisk z minulých let, asi. To že nemá peníze nemusí nutně souviset s tím, že nemá zisk - zisk se určuje podle nákladů/výnosů, a peníze podle příjmů/výdajů, což si zpravidla časově neodpovídá.
|
|
|
pro: michal - 222 díky kámo, tak ted chápu už konečně!
|
Davido 0000 |
|
|
"Jako vím že mohu levně koupit a dráž prodat ... to chápu jak se vyyplatí ale ty dividendy, když chci právě držet a ne prodávat tak to nechápu ... " ... No ty dividendy jsou navíc...
|
|
|
Pro: quakie kámo to byl jen příklad samozřejmě :D :D :D který udával jeden týpek pro představu jak jako že to má fungovat ....
|
|
|
Představuješ si to jako Hurvajs válku. Za rok chceš vydělat? A s tisícovkou? Kde žiješ? V akciích? Ve Forexu? Nedej Bože ve Fondech? Moje Mega v dollarech jsou vesměs v dluhopisech, (Bonds) a protože nekoukám na zisk, tedy v amerických s nepatrným úrokem, ale s naprostou bezpečností, kterou nedokáže otřást ani můj prezident Trump. Jak je dobrej. Ten americký dluh nám nikdo na světě nezaplatí ani kdyby chtěl. Pak teprve bych se snad i obával. Ostatně zbohatnout opravdu jde i dost rychle, ale riskovat hodlám jen dost opatrně. Ale jo 300% jsem jednou udělal během 5ti dní a rychle zmizel se staženou .."X". Měl jsem ve hře všechno co jsem doma a v bankách sehnal. Proto mám vyděláno. Rozhoupali jsme jedny čínské akcie a zkasírovali je nejmíň 3x možná někdo i 4x za ten den. To chce ale inkasovat ve správné partě a vědět KDY zmáčknout spoušť. Jo, měl jsem z toho vítr. Dnes? skoro v 80sáti? Hodit si semtam ve Forexu, vydělá mi to víc, než bych vydělal ve Fordu, před lety. Ale zas sedět u kompu, nedělá mi to dobře na krevní oběh v nohou... taky pro koho bych to hamounil? Důchody a penze (což není totéž) stejně nedokáže utratit ani moje žena, a to je co říct....a pro sebe? Co já už potřebuju. Dá se říct všeobecně: Když do toho vrazíš balík, můžeš vydělat (i prodělat) zas jen balík. Když do toho vrazíš "tisku" zisk bude ve stokorunách za rok. Když to dobře půjde.
|
|
|
pro: matouch 4 Dík za vysvětlení, všem ale stejně to nechápu. V čem je výhoda dividendy když jí koupím za 1000 Kč ale ani během roku se mi ta investice nevrátí ...? Kdo chce dividendu za 1000 Kč aby čekal jen několik let než se mu vložená investice jen vrátí? Jako vím že mohu levně koupit a dráž prodat ... to chápu jak se vyyplatí :D ale ty dividendy, když chci právě držet a ne prodávat tak to nechápu ...
|
|
|
Koupíš akcii za 1000 kč, dividendy každý rok dostaneš 90 kč. -------------------- Platí, že: cena akcie se může změnit, hodnota divident se může změnit nebo může být kdykoliv zrušeno její vyplácení. Akcii, kterou si koupil za 1000 kč, pak můžeš prodat za více než 1000 Kč, když cena akcie stoupne nebo za méně než 1000 kč, když cena akcie klesne. Dividendy ti nikdo nevezme, to je tvůj příjem. Akorát když se firma dostane do težkostí, může být rozhodnuto o budoucím snížení dividend nebo rozhodnou, že je přestanou vyplácet.
|
|
|
Dividenda je zjednodušeně výplata zisku společnosti akcionářům. Pokud firma vydělává, tak vlastníci firmy si ten zisk nechávají vyplácet. Je to forma převodu kapitálu z firmy do osobního vlastnictví. Obecně platí, že hodnota firmy klesá o hodnotu vyplacených dividend. Jsou zjednodušeně 2 typy firem. Jeden typ funguje na obrat a zisk, který se vyplácí akcionářům ve formě dividend a druhej typ firmy jede na valuaci a exit, tedy snaží se co nejvíc vytlačit cenu akcií nahoru a pak akcie prodat. No a pak jsou firmy, které fungují zcela proti zdravému rozumu. To je třeba ČEZ. ČEZ si vezme úvěr u banky, aby mohl akcionářům vyplatit dividendu. Což je zcela proti zdravému rozumu. Pokud nemáš zisk, tak nemáš vyplácet podíly na zisku... Ovšem v Čechách nemáš zisk, tak si vezmeš půjčku a vyplatíš peníze z půjčky vlastníkovi...
|
|
|
Koupíš akcii. Vyplácí ti dividendy ... ale akcii máš pořád. Můžeš ji zase prodat. Když máš štěstí, tak za víc než jsi ji koupil. Když nemáš...
|
|
|
Ne dividenda, ale akcie.
|
|
|
|