Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1267588, vloženo 01.06.2026 04:09:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Progresivní daň
Co si myslíte o progresivní dani? To znamená že člověk co má měsíční příjem vyšší než 146 901 Kč odevzdává 15 procent. A člověk co má měsíční příjem vyšší dokonce 23 procent.
Je to děsně nefér za mě. Jako proč mají ty více schopní za to takhle brutálně platit? Už tak platí velké daně. Proč jako trestst a stahovat lidí zs to že jsou úspěšní?
 Tojsemherejjjj Žena36  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.06.2026 16:48:08
Zrovna u tebe pochybuji, že bys tolik peněz kdy brala. A ano s progresivní daní souhlasím. Ono totiž taky záleží, jak si ji kdo vykládá. Ten kdo s tím nesouhlasí, bude tvrdit, že je to jakýsi trest, což je samozřejmě nesmysl a ten kdo s tím souhlasí, bude tvrdit, že je to solidarita.

My obyčejní občané, kterí na takovéhle peníze měsíčně v životě nedosáhnem, tak musíme být podle progresivní lepšolidí solidární kde s kým, ale jakmile mají být solidární oni, tito progresivní liberálové s vysokými příjmy, jak se sami nazývají, tak to né, to se budou cukat na všechny strany. Čistě zjednodušeně progresivní názory mají, tak ať taky platí progresivní daňe.
 realista
04.06.2026 21:08:07
Michale, tak když to dolévala šéfova, tak s tím nešlo moc dělat.
 Sorayaaa
04.06.2026 20:29:21
“ Na teambuildingu jsem pila šampaňský.
Sorayaaa”
Ty jo…děláš pokroky
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 20:07:07
"Vždyť ty přece nepiješ"

Na teambuildingu jsem pila šampaňský.
Smajlík  Sorayaaa
04.06.2026 18:59:34
Tojsemherejjjj:
To víš, my, co se musíme živit sami...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 18:29:10
Máte teda zvláštní gusto na párty místo :).
 Tojsemherejjjj
04.06.2026 17:45:45
“ Nejsem pečovatelskej typ a taky chci chlastat v Chánově.
Sorayaaa”
Vždyť ty přece nepiješ…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 17:43:49
“ Já nemít dítě, tak už to pomalu balím.
Sorayaaa”
A afrika je taky myslím dost velká…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 17:42:31
“ A kde by si ten stát asi tak založili.”
Na Slovensku?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 16:40:05
Michale,

"Mě ještě tak napadlo…proč se vlastně všichni ti, co je bůh neobdaroval nesbalí a nezaloží si někde vlastní stát, kde je nebudou ožebračovat žádní zlí podnikatelé nebo úspěšní lidé, a kde by si mohli žít jako v ráji, a nenechají nás, ať se tu teda okrádáme a ožebračujeme navzájem? Vždyť by to bylo win-win"

A kde by si ten stát asi tak založili.

Ono to chce být někde, kde je teplo, pak se dá žít velmi úsporné bez všech těch kravin, který nás nutí trávit většinu času v práci. Já nemít dítě, tak už to pomalu balím.
 Sorayaaa
04.06.2026 16:35:42
"Áno…a Soraya by nás chodila opečovávat…a společně bychom nadávali na poměry"

Nejsem pečovatelskej typ a taky chci chlastat v Chánově.
 Sorayaaa
04.06.2026 16:01:09
Soraya:
Mě ještě tak napadlo…proč se vlastně všichni ti, co je bůh neobdaroval nesbalí a nezaloží si někde vlastní stát, kde je nebudou ožebračovat žádní zlí podnikatelé nebo úspěšní lidé, a kde by si mohli žít jako v ráji, a nenechají nás, ať se tu teda okrádáme a ožebračujeme navzájem? Vždyť by to bylo win-win…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 15:19:26
“ Tyjo, jak by bylo fajn chlastat nekde v Chanove a nic neresit!
Kvetak”
Áno…a Soraya by nás chodila opečovávat…a společně bychom nadávali na poměry
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 15:14:01
“ Čím lepší hérečka...
Sorayaaa”
No to rozhodně…když dokáže celý život předstírat, že je hezká, hodná a chytrá, tak značka ideál
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.06.2026 13:24:31
Tyjo, jak by bylo fajn chlastat nekde v Chanove a nic neresit!
 Kvetak
04.06.2026 12:21:25
Michale, nejsou, většinově ne, jen s vámi je nutné hrát občas tyhle komedie. Čím lepší hérečka...
 Sorayaaa
03.06.2026 22:02:49
“ Jsi výsledek toho, co jsi zdědil, intelekt, volní vlastnosti, fyzické vlastnosti, temperament a to co tě formovalo. Pak ještě to, co ti vstoupí do života.”

Jojo.
Kdyby mi některé věci nevstupovaly do života, tak bych si třeba myslel, že ženy jsou něžná a milá stvoření…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 21:40:38
"Ale Soraya ti řekne, že každý nemá geny na to se živit sám, a ti co je mají se o to nijak sami nepřičinili a jen bezostyšně využívají toho co jim bůh nadělil.."

Začni trochu studovat psychologii a zjistíš, že to tak nějak je.

Jsi výsledek toho, co jsi zdědil, intelekt, volní vlastnosti, fyzické vlastnosti, temperament a to co tě formovalo. Pak ještě to, co ti vstoupí do života. Kdybys tím nedisponoval, tak třeba chlastáš někde v Chánově.
 Sorayaaa
03.06.2026 21:27:54
“ Úplnej chudák, se divím, že vůbec někdo podniká, když je to taková řehole.
Sorayaaa”

Je to blázen…má svůj sen mít v čechách Irskou hospodu (je to bývalej Brit), myslím, že v tom utopil všechny peníze co měl, možná se teda už po několika letech dostal i do černých čísel…

No, myslím, že ze sebe zbytečně děláš…..(radši to nebudu psát)…
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 20:58:32
Michale,


"Takže znám třeba chlapa, co má (mimo jiné) taky vlastní hospůdku, a když mu servírka onemocní, tak musí jít dělat (zadarmo) místo ní, a co vydělá, z toho ji musí platit pobyt na nemocenské, že."

Úplnej chudák, se divím, že vůbec někdo podniká, když je to taková řehole.
 Sorayaaa
03.06.2026 20:53:47
Michale,

"Ale zase by tě mohlo těšit, že OSVČ v paušálním režimu si nemohou dávat do nákladů prkýnka na záchod, ani nic jiného..."

Jenže paušálem daní max 18% všech OSVČ.

Ty prkýnka mě serou hodně a pak ještě školní pomůcky, to jsem viděla na vlastní oči, borec říkal prodavače (nejspíš kamarádka) "rozepiš mi to na nějaký tužky nebo tak něco, však víš", úplně v klidu, bylo jim fuk, že to slyším. Ještě takovej typ chlapa, namachrovanej primitiv, fuj.
 Sorayaaa
03.06.2026 19:32:20
Kvetak:
No, a taky když na ně přijde nějaká nemoc nebo úraz, nikdo jim nedá ani korunu...

Ale Soraya ti řekne, že každý nemá geny na to se živit sám, a ti co je mají se o to nijak sami nepřičinili a jen bezostyšně využívají toho co jim bůh nadělil...

...

Já bych teda ještě doplnil, že když má ten OSVČ ještě třeba nějakého zaměstnance, tak nejen, že si musí opatřit peníze na všechny ty svoje problémy, ale ještě u toho musí platit toho zaměstnance.
...
Takže znám třeba chlapa, co má (mimo jiné) taky vlastní hospůdku, a když mu servírka onemocní, tak musí jít dělat (zadarmo) místo ní, a co vydělá, z toho ji musí platit pobyt na nemocenské, že...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 19:29:00
A ještě u toho oškubou spoustu ubohých zaměstnanců, jsem zapoměl zmínit...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 19:27:41
Soraya:
Ale podle mě se v té argumentaci pořád ještě držíš při zemi. Protože já bych se klidně odvážil říct, že je spousta podnikatelů, kteří než aby státu řádně odvedli daně, raději peníze nasypou do rozvoje nějakého dalšího (často riskantního) businessu, takže nejen že stát ošulí na daních, ale ještě jim to často přinese další peníze ... a aby se vyhnuli jejich zdanění, nasypou to do dalšího businessu...
Takže celý život nedělají nic jiného, než okrádají stát na daních a přitom hromadí další a další majetek a příjmy, které vůbec, ale vůbec k ničemu nepotřebují...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 19:26:10
"nemají placenou dovolenou,
nesou podnikatelské riziko,
nemají stejnou ochranu jako zaměstnanci"

Ano, to bych vypichnul.

A jeste bych pridal, ze kdyz najednou nemaji prijem, nemuzou si zajit jen tak na pracak.

A posledni vec, kterou bych zminil - pri takto nizkych odvodech bude jejich pripadny duchod velmi nizky, tim padem musi cast vydelanych penez nejak investovat, aby mohli byt na stejne urovni jako zamestnanci.
 Kvetak
03.06.2026 19:24:42
Soraya:
Ale zase by tě mohlo těšit, že OSVČ v paušálním režimu si nemohou dávat do nákladů prkýnka na záchod, ani nic jiného...
(oni vlastně žádné náklady neřeší, odhadují je tou paušální sazbou).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 19:21:25
Sorayaaa:
Vidíš, ještě se na stará kolena něco naučíš...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 19:15:53
Tohle je taky dobrý teda.

Paušální daň znamená, že daň neroste přímo s příjmem

Na rozdíl od zaměstnance nebo běžné OSVČ v daňovém přiznání platí člověk v paušálním režimu pevnou měsíční částku podle pásma. Pokud zůstane v daném pásmu, nezáleží na tom, jestli vydělá třeba 800 tisíc nebo 990 tisíc Kč ročně.

To vede k tomu, že:
při nižších příjmech představuje paušál relativně vysoké zdanění,

při vyšších příjmech v rámci stejného pásma představuje relativně nízké zdanění

Kdo z něj těží nejvíc?

Typicky lidé:
s vysokými příjmy vzhledem ke svým nákladům,
kteří pracují hlavně svou odborností,
mají malé provozní náklady.
Například:
IT specialisté,
konzultanti,
poradci,
někteří svobodní profesionálové

Kdo z něj těží méně?
Lidé:
s nižšími příjmy,
s vysokými skutečnými náklady,
kteří by v běžném režimu uplatnili velké odpočty.

Když vezmete dva lidi se stejným hrubým příjmem, například 1 milion Kč ročně:
zaměstnanec obvykle odvede na daních a odvodech výrazně více,
OSVČ v paušálním režimu často méně.

Zastánci říkají, že OSVČ:
nemají placenou dovolenou,
nesou podnikatelské riziko,
nemají stejnou ochranu jako zaměstnanci.

Kritici říkají, že:
rozdíl bývá větší, než odpovídá rozdílu v riziku,
stát tím zvýhodňuje některé formy práce před jinými.

(AI)
 Sorayaaa
03.06.2026 17:28:25
Cituji AI:
"Z právního hlediska se totiž na funkci starosty nevztahuje běžný zákoník práce, ale zákon o obcích (č. 128/2000 Sb.), podle kterého je měsíční odměna za výkon funkce pevně stanovena a nesmí být svévolně nulová"
Starostové prostě nesmí dělat zadarmo...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 17:21:33
Sorayaaa:
Hele, omlouvám se za všechno špatné, co jsem ti tady napsal.
Ale to nic nemění na faktu, že podle filozofie jakou zastáváš náš svět nikdy fungovat nebude...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 16:37:45
“ Michale, udělat někomu něco zadarmo není zločin,”
No když chtěl tuhlevá nějaký starosta pracovat zadarmo aby ušetřil obci peníze, tak to zločin byl!
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 16:30:58
Sorayaaa:
A mmch, daňové delikty nejsou ani z pohledu českého práva považovány za krádeže…
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 16:27:10
“ ..pokud teda ten zivnostnik neni soucasne i platce DPH, pak to trochu smysl dava..”
Až na to, že když se to udělá legálně, máš matroš i s prací za 15% DPH, když ti to zedník udělá melouchem tak zaplatíš materiál s 21% DPH
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 15:13:54
Pojdme si trochu zapocitat.

Jsem zivnostnik na pohodu a kazdy mesic utrzim 40 tisic.
Jakozto remeslnik mam 80% vydajovy pausal.
Me odvody pak jsou na minimu, coz je 7900 Kc mesicne.

Pak prijde Franta, ze by jeho bracha neco potreboval. Tak si zamakam a kazdy mesic v roce utrzim o 10 tisic vice.
Me odvody pak budou opet 7900 Kc mesicne.
Takze at jsem to priznal nebo nepriznal, platim porad stejne. Takze jaky bych mel duvod to nepriznat?

Dalsi rok jsem si rikal, ze si potrebuju nasetrit na auto, do ktereho by se mi lepe skladalo naradi. Inu sezenu si zakazky a makam vice. Utrzim 125 tisic mesicne.
Me odvody pak delaji 9080 Kc mesicne.

Takze kde priblizne je ten duvod, proc by nemel drobny zivnostnik priznavat prijmy?
Proc by to melo byt bez faktury levnejsi?
..pokud teda ten zivnostnik neni soucasne i platce DPH, pak to trochu smysl dava..

A jen pro uplnost - pokud ma clovek aktivni zivnostensky list a nema to jako vedlejsi cinnost, odvadi mesicne minimalne 7900 Kc i kdyby oficialne neutrzil ani korunu.

Takze prilis nevim, kde zrovna tady by mohly byt k dispozici ty miliardy.
 Kvetak
03.06.2026 14:56:20
Sorayaaa: kolik, si myslis, ze si tim ten zednik tak priblizne privydela?
 Kvetak
03.06.2026 14:07:34
Michale, udělat někomu něco zadarmo není zločin, ale když budeš mít živnost jako zedník a budeš známým známejch, které ani neznáš, dělat zednický práce, tak už to problém je, to jsou ty melouchy. Oni v tom jedou všichni, protože bez faktury je to levnější. Pak by si ale měli platit taky třeba to, že chodí po chodníku a dávají děti do školy. Já nečekám, že lidi začnou být čestní a odpustí si umaštěnou dovolenou v Chorvatsku, tak naivní fakt nejsem, jen mě fascinuje ten nedostatek sebereflexe, kdy zloděj často křičí, chyťte zloděje.
 Sorayaaa
03.06.2026 14:01:11
Michale, jakou špinavou práci? Na takovou praci musíš mít povahu, to neznamená, že je to špinavá práce. To je něco jako revizor. Na černo se jezdit nemá, že.
 Sorayaaa
03.06.2026 13:08:08
“ Navíc já nemám povahu na to, abych o někom šla.”
Ale, tak ještě ideálně, aby špinavou práci udělal někdo jiný…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 13:06:32
“ Není potřeba ze sebe dělat pitomce. Dobře víš, že o tento případ se nejedná.
Sorayaaa”
Nevím.
Navíc jsme se ještě dopustili dalšího zločinu, že jsme mu to udělali zadarmo
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 12:42:13
"Melouchy a fušky: Drobné řemeslnické úklidové či stavební práce, které fyzické osoby oficiálně nepřiznávají."
Tak tak, když jsme byli s kámošem minulý týden nařezat a naštípat dřevo jeho taťkovi, co je zrovna po operaci, tak jsme vlastně daňový zločinci..."

Není potřeba ze sebe dělat pitomce. Dobře víš, že o tento případ se nejedná.
 Sorayaaa
03.06.2026 12:39:27
Michale,

"Sorayo, proč te ses dala vlastně na sociální služby? Proč ses nenechala zaměstnat na finančním úřadě? Tam by ses mohla se svou nenávistí krásně realizovat..."

To není nenávist, to jsou fakta, ale chápu, že ti to není příjemné. Navíc já nemám povahu na to, abych o někom šla.
 Sorayaaa
03.06.2026 12:34:39
Květaku, to není o sousedovi, to je o řemeslnících, kteří dělají spoustu práce bez toho, že by to vykazovali,to je neuhlídatelné. Zatajování příjmů je klasika.
 Sorayaaa
03.06.2026 10:30:32
Kvetak:
"Tohle dle slov nasi moudre ministryne melo resit EET, ktere uz tu bylo. Vysledek - ten uz zname. Zustaly jen vlhke sny."
...
Ale Babiš říká, že teď už vědí, jak se má EET udělat aby fungovalo jak má...takže nás určitě čekají světlé zítřky...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 10:28:32
Sorayo, proč te ses dala vlastně na sociální služby? Proč ses nenechala zaměstnat na finančním úřadě? Tam by ses mohla se svou nenávistí krásně realizovat...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 10:26:53
"Melouchy a fušky: Drobné řemeslnické úklidové či stavební práce, které fyzické osoby oficiálně nepřiznávají."
Tak tak, když jsme byli s kámošem minulý týden nařezat a naštípat dřevo jeho taťkovi, co je zrovna po operaci, tak jsme vlastně daňový zločinci...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 09:38:57
"Nereportované tržby: Zatajování příjmů, zejména v oblastech s vysokým podílem hotovostních plateb. Například v pohostinství či u kulturních a sportovních akcí se v šedé zóně podle analýz PwC odehrává až polovina tržeb."

Tohle dle slov nasi moudre ministryne melo resit EET, ktere uz tu bylo. Vysledek - ten uz zname. Zustaly jen vlhke sny.

https://texty.hlidacstatu.cz/2024/07/25/stat-spatne-odhadoval-naklady-na-eet-a-jeho-prinos - / -
Klikaci: https://shorturl.at/naXLF

Takze kde se tedy vali tech zazracnych odhadovanych 95 miliard rocne?

"Melouchy a fušky: Drobné řemeslnické úklidové či stavební práce, které fyzické osoby oficiálně nepřiznávají."

Myslim, ze tady to taky nebude. To, ze ti soused obcas vycisti odpad a vezme si za to petikilo tvych uz zdanenych penez, by stejne pravdepodobne spadlo do jeho nezdanitelneho minima. Tam bych taky zadne desitky miliard nehledal.
 Kvetak
02.06.2026 20:42:47
“ Na mě vydělávají ti, co makají pro ty kuliferdy, “
Vždyť si nedokážou ty daně ani sami zaplatit…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:41:32
“ bez nich by se ti kuliferdi mohli jít pást a nebo by museli začít makat taky.”
Ale pro koho by pracovali?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:39:44
A když jsme u toho, Babiš má ve volebním programu, že bojem s šedou ekonomikou si obstará peníze na všechny svoje výdaje. Tak nějak nechápu, proč potřebuje navyšovat deficit o další stamiliardy, rušit zákony o rozpočtových mantinelech a prodávat fungující státní firmy (Exposia)
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:39:06
Michale, okecávat to můžeš jak chceš. Na mě vydělávají ti, co makají pro ty kuliferdy, bez nich by se ti kuliferdi mohli jít pást a nebo by museli začít makat taky.
 Sorayaaa
02.06.2026 20:36:07
Soraya:
“ Tady ti kuliferd, co podnikají, často kradou jak straky.”

A taky ti ti kuliferdi vydělávají na vejplatu, mimochodem…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:34:28
Soraya:
“ Pokud by se Česko dokázalo přiblížit zemím s nejnižším podílem šedé ekonomiky (např. Dánsko), podle analýz ekonoma Davida Navrátila by to mohlo přinést nárůst HDP až o stovky miliard a navýšení daňových příjmů o více než 100 miliard korun ročně.”

Jenže ty daně půjdou z tvojí kapsy, né z kapes těch bohatých.
Naopak, šedá ekonomika pomáhá spíš těm nejchudším, možná lépe, než by to dělal ten stát…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:30:41
Soraya:
“ Tady ti kuliferd, co podnikají, často kradou jak straky.”

To je tvůj pohled. Jejich pohled je, že jako straka krade ten stát, a oni se jen trochu brání
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 20:27:51
alloe:
“ Fakt vůbec? Ale platí snad ze svých příjmů daň, ne? I z pasivních příjmů jako jsou zisky z investic, z nájmů...”

To jsou ale jiné daně, těch se tahle progrese vůbec nedotýká.

A pak jsou tu taky firmy, ty zase platí daň z příjmu právnických osob … a tam se progrese dělá dost blbě, firmy mohou vydělávat i miliardy …
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 19:36:53
Objem peněz v šedé ekonomice v České republice dosahuje odhadem 10 až 15 % HDP. V absolutním vyjádření to představuje částku přesahující 1 bilion korun. Z této sumy plynou masivní daňové úniky, které státní rozpočet každoročně připravují o desítky až stovky miliard korun.Struktura a hlavní zdroje únikůŠedá (nebo též stínová) ekonomika zahrnuuje veškeré legální ekonomické aktivity, které jsou však úmyslně skryty před úřady, aby se zabránilo placení daní a odvodů.

Struktura a hlavní zdroje úniků

Šedá (nebo též stínová) ekonomika zahrnuuje veškeré legální ekonomické aktivity, které jsou však úmyslně skryty před úřady, aby se zabránilo placení daní a odvodů.

Práce načerno: Práce bez řádné pracovní smlouvy a vyplácení mezd „na ruku“.

Nereportované tržby: Zatajování příjmů, zejména v oblastech s vysokým podílem hotovostních plateb. Například v pohostinství či u kulturních a sportovních akcí se v šedé zóně podle analýz PwC odehrává až polovina tržeb.

Melouchy a fušky: Drobné řemeslnické úklidové či stavební práce, které fyzické osoby oficiálně nepřiznávají.

Dopad na státní rozpočet

Podnikatelský sektor a živnostníci:

Odhady daňových ztrát z nepřiznaných příjmů OSVČ a firem tvoří největší podíl úniků.

DPH a korupce: K dalším zásadním únikům dochází v důsledku karuselových podvodů na DPH či nelegálního obchodu.

Srovnání v rámci Evropské unie

Česko se s podílem kolem 10 % řadí k průměru EU, přičemž největší problémy s těmito úniky vykazují některé jižní a východní státy. Pokud by se Česko dokázalo přiblížit zemím s nejnižším podílem šedé ekonomiky (např. Dánsko), podle analýz ekonoma Davida Navrátila by to mohlo přinést nárůst HDP až o stovky miliard a navýšení daňových příjmů o více než 100 miliard korun ročně.

(AI)
 Sorayaaa
02.06.2026 19:28:42
Vyřešit šedou ekonomiku, úniky na daních a nemuseli by se vymýšlet ani progrese. Tady ti kuliferd, co podnikají, často kradou jak straky. Chce to tvrdý kontroly, obrovský pokuty, když se jakýkoliv únik prokáže. Podnikatelé si i hajzldesku napíšou na firmu. Už jsem to tu psala, moje máma dělala dřív daňové přiznání na kšeft. Firmy v červených číslech, ale zadek si vozili v drahých autech a deťátkům stavěli baráky.
 Sorayaaa
02.06.2026 19:17:57
Michal-222: Díky za doplnění :-)
Jsem si to myslela už když jsem to psala, že jen teoretizuju a v praxi to bohužel jak bych si představovala nefunguje.
Ta hranice 146 901 Kč, co zmiňuje Tojsemhere, mi přijde celkem nízká.
Tahle daň tedy nakonec asi dopadne především na vyšší střední třídu, ne na ty superbohatý?

"Těch opravdu bohatých - majitelů firem či burzovních spekulantů - se tohle vůbec nedotkne."
Fakt vůbec? Ale platí snad ze svých příjmů daň, ne? I z pasivních příjmů jako jsou zisky z investic, z nájmů...
I když je mi jasné, že ti opravdu bohatí "v tom umí chodit" a příjmy si všelijak odkloní, přesouvají sídla firmy do daňových rájů a já nevim co všechno.
 allloe Žena33 Kategorie
02.06.2026 13:46:37
A samozřejmě každé zvýšení daní je zvýšení nákladů, což hned vyvolá zvýšení cen. Ještě nikdo nevymyslel, jak zvýšit daně bez toho, aby to nevyvolalo růst cen
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 13:44:46
Jak napsal MS - mírná progrese není nic proti ničemu, akorát to taky nic speciálního nepřinese … akorát že může lid dělný jásat, jak byli bohatí konečně potrestáni. Akorát že tu solidární daň máme už dlouho, a většina těch “chudých” o tom ani neví….
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 12:17:07
Soudruh Roun kulaky rozkulačí.
 Ohníček a Mateřídouš
02.06.2026 11:28:54
Myslím si, že v určitých mezích to dává smysl. Třeba naše nastavení daní je tak hraniční.
Progresivní daň vždy narazí na snahu zdanit ty, kteří se tomu lépe dokážou vyhnout
 MSf off
02.06.2026 10:11:46
allloe:
Jen tak na okraj - tady jde o daň z příjmu fyzických osob. To se týká zaměstnanců, nebo drobných živnostníků. Možná by to tedy dopadlo na fotbalisty nebo herce, ale to je tak všechno. Těch opravdu bohatých - majitelů firem či burzovních spekulantů - se tohle vůbec nedotkne.

Reálně se to týká vedoucích pracovníků a odborníků. Jenže ti své peníze stejně dostat musí - bez nich by firmy nepřežily. A protože finanční zdroje firem jsou zpravidla omezené, vezmou se peníze zpravidla tam, kde to bolí nejméně - tedy těm lidem, které lze nahradit snadno - těm kteří nic moc neumějí a berou nejméně.

Pokud bychom chtěli opravdu “zdanit” ty bohaté, museli bychom zavést daň z majetku. Jenže na tom by se musel shodnout celý svět, což je dnes trochu sci-fi
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.06.2026 00:58:06
Najväčšia ľavicová kravina, akú kedy mohol kto vymyslieť.
 LucSenz0r Muž31 Kategorie
01.06.2026 23:18:31
Michal-222: Vysvětlíš mi kam tím míříš a co tě tak pobavilo?
 Jeden podnikavej
01.06.2026 23:02:39
Jeden podnikavej:
Tebe ve škole neučili o “nadhodnotě”?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 22:58:19
U zaměstnanců mi to je jedno. To já v ČR nikdy nedosáhnu na takovej plat nebo mzdu. Tak ultrakvalifikovanej a vzdělanej nejsem a ani nebudu, nemám náturu na šprtání a ani nelezu bohatým kamarádům do zadku, že by mě někde dosadili a já jim hlídal byznys. Jako podnikatel, investor zoptimalizujou přes zahraničí a nebo rozložím přes víc firem, rozhozených na víc lidí. Je to buřt takovej zákon. Další zbytečná byrokracie na víc.

Sorayaaa: Hele, co to je zase za názor, že každej kdo vydělává velký peníze, tak musí využívat lidi ke svému prospěchu? Ono to funguje většinou tak, že čím víc toho seš schopná pro lidi udělat, tím víc k tobě peněz přichází. Já relativně velký peníze na náš rybníček vydělávám a nikoho nevyužívám. Naopak lidem zajišťuju jejich potřeby. A ještě jsou kolikrát nevděčný a snaží se mě kde jakýma způsobama pochcat.
Smajlík  Jeden podnikavej
01.06.2026 22:04:04
Soraya:
“ Mně osobně hodně otevřela oči právě sociologie a psychologie, před tím jsem to spíš tak nějak cítila, ale ty výzkumy, grafy, fakta, zkoumání společnosti…”
….
Jen se trochu obávám, že ti to otevřelo oči jen na té výdajové stránce…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 18:08:36
Chápu, proč Ti to přijde nefér a samotné mi progresivní daň není po chuti, když jde o mé pocity.
Ono i na zdanění neprogresivní by šlo pohlédnout jako na něco vůči bohatým nespravedlivého - proč někdo má od společnosti jen brát na dávkách, zatímco jiný přispívá miliony (ze svých miliard)?
Jenže zároveň je tu problém s rozevíráním nůžek a také že od určitého obnosu peněz už člověk nemusí prakticky nic dělat a ty peníze se sami rozmnožují, peníze sypou další peníze a u superbohatých je to jako lavina.
Progresivní daň beru tedy i jako nástroj, jak aspoň trochu usměrnit tento nebezpečně rychlý narůst majetku bohatých a superbohatých.
 allloe Žena33 Kategorie
01.06.2026 18:07:14
Frajerko, ano, udržet společnost v klidu není zas tak jednoduché, je to práce pro psychology, sociology a další odborníky s hlubším vhledem do lidského jednaní. Mně osobně hodně otevřela oči právě sociologie a psychologie, před tím jsem to spíš tak nějak cítila, ale ty výzkumy, grafy, fakta, zkoumání společnosti a různých společenství, chování lidí a skupin v různých situacích (i historicky) je opravdu zajímavé. Inteligentní společnost z těchto poznatků vychází, samozřejmě také z historie.
 Soraya Žena85 Kategorie
01.06.2026 17:43:23
A proto dělat dobrou sociální politiku je vlastně umění. Bohatí musí věřit v systém a v to, že když budou makat a vloží do něčeho úsilí, sklidí plody (a vlastně všichni by v tohle měli věřit, aby se chtěli někam posouvat). Ale zároveň to zdanění musí být takové, abychom měli funkční sociální síť a byli solidární.

A taky samozřejmě hraje roli důvěra ve schopnost státu efektivně vynakládat z vybranými penězi...
 Jedna frajerka Žena24 Kategorie
01.06.2026 17:39:39
Michale, já bych do toho karmu radši netahala, napsala jsem to spíš kvůli tomu, co mám na zdi, protože to je odvozeno od karmy a zas by mi někdo omlátil o hlavu, že si odporuju.

Karma sama o sobě, pokud skutečně existuje, bude mnohem komplikovanější, než si umíme a můžeme představit. Navíc by tento koncept dravci zneužili, protože obvykle nechápou, že důležitý je predevsim soucit, že hromadění majetku a pouhé sobecké uspokojování smyslů na úkor druhých, je stejně jednou zavede do podobné situace, jako ty, které využívají ke svému prospěchu. Vždycky je jediná cesta, udržovat rovnováhu. Vychýlení do extrému plodí další extrém, to ukazuje i historie. Pokud začneš vytvářet společnost, kde většinu majetku vlastní pár lidí a zbytek živoří, stejně časem padneš na hubu, protože ta většina, když už nemá co ztratit, tak udělá nějakou revoluci a zničí tě. Tím nechci říct, že se to dnes a tady děje, od toho jsou právě ty regulace státu, daně, zdanění majetku. Další debata, a to už jsme řešili, by byla o tom, kolik tihle bohatí šmoulové ulívají jinam a vůbec o šedé ekonomice, ve které mizí miliardy ročně.
 Sorayaaa
01.06.2026 15:16:46
Michal-222: :DD
Smajlík  Ncnj-Svitavská Ulice Muž40 Kategorie
01.06.2026 15:15:19
Tojsemherejjjj:
Copak, máš strach, že ten, co tě živí by ti zredukoval rozpočet?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 15:12:23
“ Solidarita. To, že se někdo narodí s dobrou genetickou výbavou a v dobré rodině, není žádná zásluha. Pokud se nebudeme teda bavit o karmě atp.
Soraya”

No vidíš, to mě nenapadlo, vlastně jde o souboj socialismu s karmou. Myslíš, že vhodně nastavený režim by mohl karmu porazit?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 15:01:42
Lepšolide lepšolide, zapoměl si kolik lidí si na cestě ke svému "úspěchu" zneužil? Jaks machroval a buzeroval ostatní? Progresivní daň je nic za tvé zrůdné činy. Když jenom žiješ z lidí a kradeš, alespoň něco je třeba udělat. 23% je pro mnohé ze tvé rasy ještě hodně slabá záplata. Ego a sebevědomí jentřeba v lidech ubít aby nebyli nesnesitelní.
 Unerwünsch
01.06.2026 14:29:20
Já bych jim ty daně zvýšil ještě víc, aby jim z té výplaty zůstalo max 50000. A zrovna programátor nepracuje tak tvrdě aby si tu 100 zasloužil, tak 20-30 max.
Smajlík  7D22
01.06.2026 13:45:32
Me pobavili v USA patrioticti milionari, nebo jak si rikali. Ti naopak zadali vladu, aby je vice zdanila :D

Milionari u nas by si z nich meli vzit priklad.:D

Jinak je mi to jedno, ono i tak je to zdaneni dost vysoke. Na druhou stranu myslim, ze nikdo nepotrebuje byt miliardar, ale to je asi spis spatne prerozdeleni bohatstvi ve spolecnosti. Par procent lidi vlastni vetsinu svetoveho bohatstvi, zatimco miliony lidi zije v chudobe a hladovi.
 jesterka
01.06.2026 13:19:59
“ Kvetak - ty jsi ze všech zdejších přispěvatelů ten nejhloupější. Ty nic neposuzuj. Nemáš čím.
fuj fuj”

No to není, to jsem já…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 13:09:24
fuj fuj: vzdyt jsem te chvalil, ty pitomecku!
 Kvetak
01.06.2026 12:54:52
Solidarita. To, že se někdo narodí s dobrou genetickou výbavou a v dobré rodině, není žádná zásluha. Pokud se nebudeme teda bavit o karmě atp.
 Soraya Žena85 Kategorie
01.06.2026 12:50:18
Kvetak - ty jsi ze všech zdejších přispěvatelů ten nejhloupější. Ty nic neposuzuj. Nemáš čím.
 fuj fuj
01.06.2026 12:13:03
Úplně progresivnímu zdanění nerozumím, včetně solidární daně. My, kteří vyděláme více, zaplatíme více, i když daníme stejným procentem. 15 % ze 40 není stejné jako 15 % ze 120, například. Nevidím důvod danit 23 % nad celých 140 tisíc.
 jowa Muž30 Kategorie
01.06.2026 11:55:55
Že je to krádež.
 Ludwa
01.06.2026 11:54:34
"Poláci si nenechali rozkrást svoji zemi cizími společnostmi, a proto jim tolik neutíkají zisky do zahraničí. Nemusejí tudíž uvažovat, že by svoje lidi brutálně danili. Stačí danit prodej zboží a zisky firem."

To je uvaha hodna ekonomickeho genia!
Skoda, ze je anonymni a neni tak mozno jej nechat nominovat na Nobelovu cenu :-(
 Kvetak
01.06.2026 11:46:53
Ncnj-Svitavská Ulice:
To už jsem si taky párkrát všiml, že chudí potřebují k životu více peněz než ti bohatí…
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
01.06.2026 11:43:58
Vemte si daňaře. Je plno obezliček a odpočtů. Celkově je náš daňový systém stále přívětivý.
 Alda
01.06.2026 11:43:25
Ten bohatsi muze akumulovat svoje prijmy tim, ze muze investovat. Ma uplne jiny moznosti nez ten chudsi, ktery se z tech sracek nikdy nevyhrabe. Typicky priklad matka samozivitelka. Nema penize nazbyt, nemuze investovat do sekundarniho prijmu, naopak bere pujcky protoze nema zdroje a potrebuje treba opravit auto, aby se dostala do prace. Nema ani cas aby investovala do vzdelani nebo si vzala druhou praci, protoze ji vsechen volny cas pozerou deti. Je to past.
Tudiz nevidim duvod proc nedanit ty, kteri uz jsou za vodu. Maji x milion dalsich moznosti jak jinde vydelavat dalsi penize. Vetsina z nich ma nasypanoo v nemovitostech, akcii, btc. Ale chapu musi byt jeste na jachtu a na podobny pi*oviny
 Jentakokoloo
01.06.2026 11:19:53
Daň se počítá z ročních příjmů. 23% sazba se platí z daňového pásma. To znamená, z části příjmu, která ročně přesahuje částku 1,76 milionu. Zaměstnanci s nižšími příjmy reálně platí výrazně nižší sazbu daně, než 15%. Ze základu daně se měsíčně odečítá daňová sleva 2570. Když má někdo hrubou mzdu 30000, tak záloha na daň před odečtením slevy je 4500. Záloha na daň po odečtení slevy je 1930. Záloha 1930 z 30000, to je 6,4% měsíčně. Co je fér a co není fér, o tom se dá psát dlouho.
 somebody
01.06.2026 11:03:36
Je totální nesmysl zdaňovat šikovné české občany na jejich příjmech a současně nechat utíkat ročně 400 miliard Kč do zahraničí.

Poláci si nenechali rozkrást svoji zemi cizími společnostmi, a proto jim tolik neutíkají zisky do zahraničí. Nemusejí tudíž uvažovat, že by svoje lidi brutálně danili. Stačí danit prodej zboží a zisky firem.

Bohužel v Česku se všechno rozprodalo za hubičku cizákům, ti tu teď vlastní firmy a obchodní společnosti (stačí vzpomenout na názvy obchodů) a zisky jdou ven. Tak někteří politici a hloupí voliči ignoranti vymýšlejí, jak vytáhnout prachy z lidí. Je to ostudné. Hanba všem vládám, které toto dovolily!
 fuj fuj
01.06.2026 10:21:12
Ncnj-Svitavská Ulice: :D :D :D :D ty ses uplnej kokot. A potvrzuju slova 5IM4, ikdyz si nejsem uplne jistej, jestli to maji jen ti schopnejsi.
 lol
01.06.2026 09:12:30
Měla by být regresivní a chudáky bych zdanil sto procenty. A teď vážně. Když máš rovnou daň, pak to musíš vyřešit tak, aby stát měl reálné příjmy a zároveň nezdecimoval nízkopříjmové obyvatelstvo (aka pracující chudinu), takže pak musíš stejně vymýšlet složitej systém dávek a daňových úlev, ale pak ta daň vlastně není rovná.
Smajlík  pravicovej bobek
01.06.2026 09:08:38
Skandinávské země progresívní daň uplatňují již více jak 100 let. Ve Švédsku v 80. letech byla daň pro nejbohatší obyvatele až 80 %.

Čína uplatňuje rovněž progresívní zdanění a její celkové zbohatnutí za poslední desetiletí nemá v historii obdoby.

Zkoncentrování moci/peněz do rukou jednotlivců ohrožuje demokracii. Google běžně cenzuruje. Imigrace rozhodně není demokratický nápad. Atpod.
 Jáchym
01.06.2026 08:40:21
Přesně, je to levičácký "tys byl schopnější než já, takže koukej se se mnou poděltt." Fuj hnus, myšlenky jako progresivní daň by měly být trestný.
Smajlík  antilevičák
01.06.2026 07:36:13
Ncnj-Svitavská Ulice,
Bezna mzda schopnejsiho programatora. Proc takova zavist?
 5IM4
01.06.2026 04:59:30
To není jen o schopnostech...
 Ncnj-Svitavská Ulice Muž40 Kategorie
01.06.2026 04:55:04
Ncnj-Svitavská Ulice: tak není důvod aby je měl..tak když si je schopný je vydělat svejma schopnostma tak je to podle mě důvod aby je měl.
 Tojsemherejjjj
01.06.2026 04:49:43
Podle mě lidi, co si vydělávají takové množství peněz, si ho nevydělávají, protože jsou šikovní, ale protože měli privilegia a štěstí, které ti méně finančně úspěšní neměli.

A hlavně podle mě není důvod, proč by měl mít jedinec více, než 100 klacků...

A v neposlední řadě, když je člověk chudý, tak ho jeho životní styl vyjde více dráze, než bohatého člověka. Proto bohatí bohatnou a chudí chudnou. Takže dává smysl, aby měli bohatí vyšší daně.

Mnohem víc nefér je, když se někdo narodí do chudoby a někdo do bohatství.
Smajlík  Ncnj-Svitavská Ulice Muž40 Kategorie
01.06.2026 04:41:02
Ncnj-Svitavská Ulice: z jakého důvodu?
 Tojsemherejjjj
01.06.2026 04:38:03
Myslím si, že je to dobrá věc.
Smajlík  Ncnj-Svitavská Ulice Muž40 Kategorie

Akce a slevy - 3 za cenu 2

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk