Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
LazyTownRobbieRotten
OBRANA ZIDOVSKEJ VIERY www.katolik0.webnode.sk

Index důvěry:
46

Má k rozdělení:

7

4

Pohlaví: muž
Věk: 23
Ve zpovědnici působí od: 22.10.2018 19:53:25
Číslo profilu: 104802
Naposledy se přihlásil: 17.09.2021 15:39:12
Poslední rozhřešení dal: 28.08.2021 21:56:57
Doteď napsal rozhřešení: 7586
Bodování aktivity: 0 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 13985
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
14.08.2021 16:12:22
Positive plus:
Odpověď jsem napsal na můj profil. Tady řádí "koncentrované dobro":

https://www.zpovednice.c z/detail.php?statusik=1170796
10.08.2021 22:12:46
PanTrumpetka:
Základní Poziho problém je v tom, že je velmi hloupý a vůbec si to neuvědomuje. Je tak odsouzen k doživotnímu plácání se ve víru primitivním pověr, které si bude ve své hlouposti obhajovat a omlouvat až do aleluja.

Ty narozdíl od Poziho něco v té hlavě máš, takže je šance, že ti nakonec jednou všechno dojde, jak to s tím židokřesťanstvím vlastně je (záleží ovšem také na hloubce tvého osobního zainteresování v této oblasti - pokud jde o náboženství, jen chytrá hlava prostě není všechno). Uvažuješ nad tím správně, jen to bude chtít ještě nějaký čas...

Držím palce.
09.08.2021 14:17:55
LazyTownRobbieRotten:
PanTrumpetka v mnohom máš číru pravdu. Ale to Positivovi len sotva vysvetlíš. On nemá naštudovanú historiu, ani spisy cirkevných otcov. Ak by to naštudované mal, vedel by, že kánon bol vytvorený až o niekolko storočí neskor, dlhé stáročia existovali polemiky ako vlastne má vyzerať biblický kánon, ako aj to že až do 16 storočia existovali v Europe také brutálne na samoštudovanie Písma nepriaznivé podmienky, že sa k Písmu dostalo len možno 0,1% obyvatelstva mimo katolíckeho duchovenstva. Na tom nič nezmení ani Valdénsky kupec, pretože výnimky sa vždy nájdu, ale štatistiku neoklameš.
Positive plus je však svojim fanatizmom schopný všímať si to 0,1%, odignoroval tých 99,9% a prehlasovať ako bolo Písmo lahko dostupné :DDDD
_________________________________ ________________________________________ ___

Positive plus :

Pointa je tá, že ked existovali tak brutálne zlé podmienky na získanie Písma po dobu 15 storočí, tak inteligentnému človeku dopne, že toto nie je tá cesta ktorou Boh chcel rozširovať svoje evanjelium.

A mimochodom je smiešne že práve ty tu píšeš niečo o znovuzrodených kresťanov, kto ním je a kto nie je... Ehmm, akože kde v Biblii sa píše, že nejaký Positiveplus má rozsudzovať kto je a kto nie je znovuzrodeným kresťanom ? Nič takého sa v biblii nepíše, takže konáš nebiblicky.
Vykonaj aspon nejaký zázrak a dokáž že je s tebou Boh ! Ked už nevieš dokázať že si existoval v 1 storočí, a ked o tebe ani biblia nepíše, tak aspon vykonaj nejaký zázrak aby sme vedeli že je s Tebou Boh. Inak nie si nikto iný, než jeden z miliarda samovykladačov biblie.

20.06.2021 19:02:10
Positive plus:
> PanTrumpetka

Ty vypadáš opravdu jako beznadějný případ.
Nemá cenu tvůj stream nesmyslů a polopravd stále dokola napravovat.

S Robíkem Prohnilým jste se hledali až jste se našli.
20.06.2021 18:01:28
PanTrumpetka:
"Královské kněžstvo jsou všichni znovuzrození křesťané." - LOL :D :D ... tak přiblblík Pozi už se považuje dokonce za královského kněze, já se picnu.

No jo Pozi, kdybys žil o pár století dříve a neměl dostatek prachů na vzdělání, znovuzrození by ti opravdu nehrozilo ani omylem. Ale to všechno je součástí Božího plánu - Bůh je svrchovaný a své vyvolené si vybírá - v minulosti především dle majetkových poměrů, protože kdo měl v kapse zlaťáky, mohl si dovolit úroveň vzdělání, která mu umožňila si přečíst Bibli v rečtině či latině (pokud tedy měl možnost si opis Bible koupit či zapůjčit).
Ostatní byli odkázáni na to, co jím nabulíkovali zástupci římsko-katolické a pravoslavné církve, což bylo veskrze modloslužebnictví, které je přímou cestou do plamenů pekelných. Nádherná ukázka toho, že Bohu na lidech nezáleží, krom těch, které si předem vyvolil, aby s ním trávili věčnost na Nové Zemi.

20.06.2021 17:19:49
Positive plus:
> PanTrumpetka

Já jsem nepsal, že kdo chtěl, tak se dostal. Ta možnost tu nějaká byla. Viz Valdenští. Viz ostatní církve.
Ten kdo chtěl studovat, tak asi to fakt myslel vážně a tak nejlepší řešení bylo stát se knězem v nějaké církvi.

Královské kněžstvo jsou všichni znovuzrození křesťané. My to nerozdělujeme na lajky a "profíky".

Jinak nevím, co tím pořád sledujete, kam míříte? Plyne z toho, že Ježíš není Spasitel? Určitě ne.

Buďme rádi že žijeme v době, kdy Písmo Svaté je snadno dostupné.


20.06.2021 16:38:03
PanTrumpetka:
V prvních staletích kánon neexistoval a tak se šířilo kde co, např. Valentinovci měli v určitém období ohromné množství příznivců a to zdaleka nešlo o jedinou početnější gnostickou frakci tehdejší doby. Do nikajského koncilu lidi nemohli mít jistotu v tom, které texty mají být skutečně inspirované a které texty jsou apokryfní.

Navíc - tvoje představa, že kdo chtěl, ten se k Písmu dostal je až dětinsky naivní a zračí se v tom nikoliv historická realita, ale tvoje zbožná přání. Vezmeme-li v potaz např. Čechy, Moravu a Slezko, tak křesťanství sem začalo pomalu pronikat až počátkem 9. století. Do té doby nic. Člověk neměl vůbec šanci se k Písmu dostat, protože o ničem takovém vůbec neměl tucha. A v pozdějších dobách to obyčejný prostý člověk neměl o moc snažší - představa vesnického pacholka, který pravidelně navštěvuje nejbliží klášter, kde je mu dovoleno si pročítat opis Vulgáty je více, než úsměvná.
A pokud se podíváme k našim protinožcům, zjistíme, že první informace o jakémsi židovském tesařovi z Nazaretu se mohli místní domorodci doslechnout až na sklonku 18. století - součástí velkolepého Božího plánu je zjevně i to, že Bůh svoji existenci pro určitou část světa velmi pečlivě tajil mnoho a mnoho století...

20.06.2021 15:21:32
Positive plus:
Ještě se opravuji, napsal jsem 15. století, ale myslel jsem bez tečky 15 století.
Robbie psal 16, ale je jasné, že minimálně v prvních staletích se to dalo šířit snadněji, opisovaly se rukopisy.
20.06.2021 14:04:20
Positive plus:
> PanTrumpetka

Neviděl jsem to jako důležité se tím zabývat. Většina lidí totiž nejspíš opravdu nevěřila v Ježíše Krista.
Já nejsem historik, ale bylo asi určité období, kdy ŘKC bránila k přistupu k Bibli, aby se neprovalilo, jak to dělají na houby, tak to bylo složitější se k tomu dostat. Tohle určitě nebylo 15. století, to je opravdu nesmysl.
Nicméně, kdo chtěl, tak myslím, že k Písmu se nějak dostat mohl například to měli pravoslavní a starobylé východní církve.
Například obchodník Petr Valdes nechal přeložit s pomocí kněze Nový zákon kolem roku 1180, tak to evidentně šlo (a pak to asi zakázali)
https://cs.wikipedia.org/wiki /Petr_Valdes
Valdenská církev je stále a papež se ji omluvil:
https://bit.ly/3wHIrZS

Jenž e je ta pointa není v tom, že bych tvrdil, že bez Bible není křesťan, jak se něco takového snaží naznačit Robbie Shnilý, ale jde o víru a důvěru v Pána Ježíše Krista Syna Božího a znalost toho, co pro nás udělal a činění pokání.
Takže skrze kázání ŘKC věřím, že někdo může být spasen, ačkoliv nebude znát vše.
20.06.2021 11:57:45
PanTrumpetka:
Na to je v Bibli takový pěkný verš o cezení komárů. Zaobíráš se nepodstatným a přehlížíš fakt, že po více, než 15 století bylo Písmo drtivé většině lidí nedostupné.
19.06.2021 19:49:30
Positive plus:
> PanTrumpetka

LínéMěstoRobbieShnilý psal, že Bibli měla pouze ŘKC. To je nesmysl.
O to šlo!
19.06.2021 17:42:59
PanTrumpetka:
Tady ale nejde o ŘKC, jde o to, že i když náhodou někdo uměl číst a psát a zároveň výborně ovládal latinu, musel mít ještě navíc pořádný pytlík zlaťáků, aby si mohl dovolit pořídit rukopis Vulgáty.
Tohle všechno se změnilo až a po vynálezu knihtisku a poté, co se Písmo začalo překládat do místních jazyků, což shodou okolností plus-mínus koreluje s počÁtkem éry Lutherovi reformace.
Pokud tohle nedokážeš pochopit, tak jsi buď blbej nebo zfanatizovanej, případně obé dohromady.
19.06.2021 16:07:49
Positive plus:
> PanTrumpetka

Není pravda, že Písmo Svaté měla jen ŘKC. Pochopils?
19.06.2021 14:54:52
PanTrumpetka:
Ano s tou Biblí máš samozřejmě pravdu, do 16. století bylo pro drtivou většinu lidí nemožné čerpat přímo z Bible. I kdyby nakrásně byli gramotní a uměli ten správný cizí jazyk, šance se dostat k ručnímu přepisu Bible (a tím myslím opravdickou Bibli, ne nějaký obrázkový derivát ve stylu Biblia pauperum) nebyla velká - bylo to jen pro vyvolené, kteří buď měli hodně peněz nebo žili v klášteře, atp. A to se prosím bavíme jen o Evropě a o blízkem východu. Obyvatelé jižní a severní Ameriky, Austrálie a dalších odlehlých koutů Země, neměli v předkolumbovské době (a i dlouho po ní) vůbec žádnou šanci se dozvědět o nějakém Ježíši byť jen z pouhého ústního výprávění - prostě neměli, technicky to nešlo.
Bůh zjevně více než 1500 let po své rituální fingované sebevraždě neměl nejmenším zájem na tom, aby podstatná část obyvatel o něm cokoliv věděla...

Tvoje argumentace je v tomto ohledu naprosto korektní. Poziho oponentura jde ruku v ruce s velmi těžkým stádiem kongnitivní disonance, kdy si musí neustále sám sobě nalhávat spoustu věcí, aby mu to všechno vycházelo dle jeho niterních přání bez ohledu na fakta. On tedy je natolik hloupý, že vlastně ani netuší, co to "fakta" jsou - to už tu prokázal mnohokráte. Za objektivní "fakta" považuje například různé přiblblé konspirační teorie nebo svoje niterné pocity. Debata s takovým člověkem už jen z principu nemůže vést k něčemu produktivnímu.

18.06.2021 23:00:34
Positive plus:
Ten důvod pro opuštění judaismu a příklon ke křesťanství měl být ten, že Ježíš Kristus je Pán, Spasitel a Boží Syn. Chápeš?
18.06.2021 22:32:10
Positive plus:
"Ide o všeobecne známe zázraky v kresťanstve, "

O tom ty nerozhoduješ, co je zázrak a co ne. Jinak každý to nezná.
Když jsem ti dal odkaz na zázrak přednesený v OSN, tak to je málo známé? Ale to je jedno, jak je to známé... Už jsem psal.

"Máš problém s chápaním jednoduchej vety ? Biblia bola pre bežný ľud do 16 storočia nedostupná, jediný kto ju vlastnil bola RKC, tá ju vykladala ľudom a čítala z nej len to čo uznala za vhodné. Ako si teda ľudia mohli overovať či to je v zhode s Písmom, ked oni to písmo nevlastnili ? "

To jsou zavádějící informace, co píšeš. Já už to budu asi mazat.
Třeba pravoslavní neměli Bibli? Vzpamatuj se.

"Prečo klameš ?? Si kresťan a zámerne klameš ? Ziadny zdroj o tom že kánon bol hotový pred 5 storočím si tu nedával, tak prečo si vymýšlaš ? Už to že odmietaš dať ten zdroj ta usvedčuje z toho že jednoducho taký zdroj ani nepoznáš, je to len tvoj z brucha výmysel bez historických faktov."

Nelíbí se mi tento zposob diskuze. Davál jsme už dříve tyto zdroje jasné? Ty chceš pořád dokola diskutovat, nikam to nevede, k něčemu dospějeme a jenom změníš vyznání..
Zdroje např.:
http://ktf.cuni.cz/~brozj/distan cni/kanon.html
http://etfuk.sweb.cz/kan on.pdf
https://www.proc-krestanstvi.cz/ a31-otazka-co-je-bible-kdo-ji-napsal-jak -vznikla/

Ve 4. století byl novozákonní kánon formálně znám a vyhlášen jako obrana proti herezím, ale fakticky už se používal dříve...

Nemám čas s tebou vést nekonečnou diskuzi. Římský katolík nejsi, nejspíš nejsi ani křesťan. Tak jako před tím jsi neznal Ježíše Krista tak nejpíš Ho neznáš ani teď.
Je mi líto.
Působí to na mě že ty se chceš vždycky jenom přidat k nějaké silné náboženské skupině....
Když jsi zjistil, že protestanti nezatracují automaticky všechny římské katolíky, to je na Bohu, tak jsi se přestal hlástit k protestatům.

Nezapomeň, že ani římští katolíci, ke kterým nepatříš, nezatracují ostatní křesťany.
14.06.2021 20:02:13
Positive plus:
"Ex istujú, v RKC je to napríklad Fatima, Zeitun, Obraz z Guadape, Nerozložitelne tela sv. mám pokračovať ?"

Opravdu ne. Před obrácením jsem z toho neznal nic. a teď neznám Zeitun, Obraz z Guadape. Tohle je známé pro římské katolíky.

"Napísal som že tým zázrakom verím že sa stali, iba som si dávnejšie nemyslel že tie zázraky boli od Boha, ale od diabla."

Já si to pamutuji jinak.

"Ty stále nedokážeš pochopiť, a normálne odpovedať na to že ak Boh podporuje samovýklad Písma a držania sa IBA Písma, prečo sposobil to že Písmo bolo pre bežný ľud do 16 storočia nedostupné ?"

Co je to samovýklad? Pochopení a moudrost dává Duch Svatý komu chce a kdo o to žádá. Tak psáno.
Nebylo 16. století nedostupné. A teď je dostupné.... Tak jako na začátku. Nemám nic proti tomo, když to někdo vykládá lidem, jenom to musí být ve shodě s Písmem. O co ti jde?

"Zdroj na tie "informácie" ? Inak je to tvoje dalšie tvrdenie bez dokazu."

to už jsem dával.. Pořád dokola... To není teď důležité.

"Je to komplikovanejšie, ale nie je to teraz pointou tejto diskusie. "


Mě to zajímá.
14.06.2021 16:01:41
PanTrumpetka:
"a neprehlasovať súkromné video na youtube od jedného jednotlivca za celosvetovo známy zázrak ... ty stále nedokážeš pochopiť, a normálne odpovedať na to že ak Boh podporuje samovýklad Písma a držania sa IBA Písma, prečo sposobil to že Písmo bolo pre bežný ľud do 16 storočia nedostupné ? ... To može o sebe povedať KAZDY. Aj ja to o sebe možem prehlásiť , že ja som znovuzrodený a ty niesi. Takže tadeto cesta nevedie, takto sa pravda spoznať nedá..... Kde v biblii sa píše aby sme počúvali tvoj výklad biblie ?"

Výborně Robbie, myslím, že teď jsi na dobré cestě. Začínáš kriticky přemýšlet a to je dobře. Narozdíl od toho náboženského robota, který ti oponuje výhradně naučenou propagandou, kterou převzal od jeho oblíbených ezo šarlatánů.

Jen tak dál...
12.06.2021 23:44:31
Positive plus:
"No tak vymenuj mi jeden celosvetove známy zázrak v protestantizme, čakám. Ne to som nevravel, prekrúcaš, ved v čase ked som katolíkom nebol som na stránke vycapené katolícke zázraky mal a stále ich mám."

Celosvětově známý zázrak? Jako že to znají všichni a světě? Takový není nikde. Snad jen vzkříšení Ježíše Krista se tomu blíží, ale jinak zázraky jsou. Například tento byl přednesen na půdě OSN:
https://youtu.be/T04D7_aIwrw

Ne ní důležité jestli zázrak je celosvětový, ale jestli se stal... Zázrakům nikdy nebude věří většina lidí, protože jsou bezbožní.
Jinak já jsem psal, že věřím, že nějaké zázraky se v ŘKC mohy stát a ty jsi psal, že nevěříš žádným!

A ještě před tím jsi mi dával ve všem za pravdu, tak si jenom vzpomeň a neptej se znovu.

"Ano nebol, takže sa ani kresťania nemali ako orientovať údajnou protestantsko vymyslenou Sola Scripturou. Bohu bolo dlhé stáročia jedno, že sa kresťania nemali ako orientovať na základe samovýkladu biblie ? Takže na jednej strane vy protestanti tvrdíte ako sa máme držať IBA Biblie, a na druhej strane vyplynie, že tá biblia nebola zhotovená do polky 5 storočia..... "

Ty vůbec nechápeš ten princip sola scriptura. Za apoštolů to tak důležité nebylo. To je důležité oproti tradici, která od začátku taky nebyla a bylo to, tak jak je to v Písmu. Jinak byla Písma Starého zákona. Za života apoštolů vznikla evangelia a všechna Písma.
Jsou ještě další solas, nejenom sola scriptura... Načti si to.
Mám jiné informace, že kánon se utvořil dříve než v 5. století, jak píšeš, ale to je jedno, Písma byla od už od apoštolů.

"Rímskokatolícka znamená to, že cirkvi vo svete sú spojené pod nadvládou rímskej cirkvi, tos nevedel ???"

Není to tak. Má Církev je pod nadvládou Pána Ježíše Krista Božího Syna. Zkus s Ním navázat osobní vztah.

"Kázaní mu moc nepomohlo,.."

Ale pomohlo, protože to nebylo překroucené lidskou tradicí a kánon vznikl dříve než v 5. století...

A proč už jsi zavrhl judaismus? Střídáš to jako ponožky.
12.06.2021 14:24:50
Positive plus:
"Nedejú sa. Ziadne celosvetove známe či skúmateľne zázraky sa nedejú. Zázraky typu jedna pani v Hornej Dolnej povedala, nie je hodnoverný známy zázrak !!!"

To je tvůj názor. Nesouhlasím. Zázraků se děje dost. Ještě nedávno jsi říkal, že v římsko-katolické církvi se zázraky nedějí. Jsi schizofrenik?

"Ved si pozri riadne tú tabulku "

Tvým tabulkám nevěřím. Ty jenom pořád měníš vyznání a diskutuješ, diskutuješ. Sám tomu nevěříš a jenom se tím bavíš asi.
Nevím, proč to používáš jako argument proti protestantům.... Než se vytvořil kánon Nového zákona, tak prostě nebyl, no a co?

"Rukopisy prepisovala a vlastnila katolícka cirkev a teda duchovenstvo. 96% ľudí nevedelo čítať, bolo nedostatok rukopisov, ľudia nevedeli po latinsky, atd.... dovody som vymenovával, že si si ich ty ani len nepozrel ?"

katolická církev = všeobecná církev, to je moje církev. Římsko-katolická už je něco jiného. Nemůže být všeobecná, když je římská.
Rokupisy byly z počátku v řečtině a to byl jazyk vzdělanců. Pokud někdo neuměl číst, tak, co má být? Měl kázání...
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk