Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Ptakolebec
Život jako táhnoucí se med, ležérně ospalá vášeň v duši, tango v barvách blízkých monochromu

Index důvěry:
29

Má k rozdělení:

7

4

Pohlaví: muž
Věk: 51
Ve zpovědnici působí od: 15.05.2019 11:06:21
Číslo profilu: 105933
Naposledy se přihlásil: 25.01.2020 20:48:18
Poslední rozhřešení dal: 25.01.2020 21:54:31
Doteď napsal rozhřešení: 1018
Bodování aktivity: 8 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 1656
Oblíbené WWW: https://youtu.be/vj_WePX_vE0
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   skryj
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICESmajlíci:
Jeho zaregistrovaní smajlíci:
Zatím tu není žádný záznam
 
Nalezl a navštívil tyto smajlíky:
Zatím tu není žádný záznam
 

Osobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
23.11.2019 10:24:24
Ptakolebec:
>Pragmatix
Anonymovi.
22.11.2019 22:58:33
*Pragmatix I*:
"četně člověka, jemuž jsem měl chuť svého času destruovat komunikátor. "
Komu?
22.11.2019 22:11:08
Ptakolebec:
>Pomněnka

Býval jsem Bird Skull. Počeštil jsem se. Je mi to tak bližší.
Jo a před lety jsem tu vystupoval jako Lubric Oiler. Ale to asi nepamatuješ.
22.11.2019 21:40:51
Pomněnka na stráni:
Nebýval jsi tu dříve pod jinou přezdívkou?
18.11.2019 05:14:57
Ptakolebec:
"Z mých zdrojů jim to naopak Rusové přímo zakázali, jakkoliv zasahovat."

Tohle jsem tím právě myslel. Dokážu si představit, že to Moskva zatrhla, pokud se k tomu nějak vyjadřovala. Gorby nebyl žádný arogantní sekerník.

V tom ostatním bychom se spolu asi opravdu neshodli. Klidně se s tebou v diskuzích pohádám a vyjádřím svůj odlišný názor, ať už vystupuješ pod jakýmkoliv nickem, ale nevadí mi to v normálním kontaktu s tebou.
Měj fajn den.
17.11.2019 23:25:44
*Pragmatix I*:
Přečetl jsem si reakci v té diskusi, tak asi dál už ke mně netřeba.
"Stejně by mě zajímalo, jaké bylo zákulisí všeho toho rozhodování, zda armádu použít nebo ne. Nakolik záviselo na tehdy už dost umírněné a rozumné Moskvě atd. Možná, že naši komunisti byli tehdy v těch represích papežštější, než tehdejší ruský "papež" Gorbačov."
Z mých zdrojů jim to naopak Rusové přímo zakázali, jakkoliv zasahovat. A celkově šlo o dohodu Reagan-Gorbačov, která se plnila.
Co bylo ještě nad nimi, netřeba řešit, to už bys nevzal.
Pokud se někdy odhodláš, zkus tu analýzu od pana Dolejšího, ale to bys musel přehodnotit celý světonázor, takže spíš ne. Já ho kdysi v části ohledně této revoluce, disidentů, Havla atd. kompletně přehodnotil. Zamlada jsem říkal, že jestli je z toho jen desetina pravda, je to tady všechno v prdeli. Dnes už vím, že je to pravda všechno, bohužel. Taky bych býval chtěl, aby to bylo jinak, njn.
Nebylo to tak, že bych měl zamlada na tyhle věci ty názory co dnes. Byl jsem zastáncem sametu, Havla, disidentů a fanatický antikomunista. Tím víc jsou všichni podvedení striktnější. Třeba ti to trochu pomůže pochopit víc lidi, co už dnes respektují klady komunismu, i když komunisti ani omylem nejsou + tvrdě odsuzují ty, co český národ zradili a podvedli.
Ale jak jsem říkal, politiku nesmíme řešit, jen bychom se pohádali. Tak jen pro doplnění k tvému dotazu k tématu. Mimochodem jsem se tě dneska v něčem zastal, když už se tady nikdo nezastane mě.
17.11.2019 19:12:19
*Pragmatix I*:
Ad tvá situace kolem listopadu 1989 (četl jsem v jedné diskusi).
Kdyby vám zaveleli jít střílet do lidí... Zajímalo by mě, jak by ses tehdy zachoval...
Spíš z pohledu toho, jak se dnes stavíš k minulému a k současnému režimu, a také k už mírně zainteresovaným lidem (třeba k té většině národa, co byla v KSČ nebo jim režim vyhovoval). Myslím, že další věc na velké zamyšlení, kde bys dnes stál ty a jak bys byl hodnocen jinými. Přemýšlel jsi nad tím později už s odstupem času?
Já jsem si jist, že by stříleli všichni do jednoho, bez výjimky. Jako mlátili na Národní třídě a neodmítl poslušnost nikdo, ani jeden. Ostatně - za neuposlechnutí rozkazu, natož v kritické situaci, je vojenský soud a vysoký trest až kulka.
Tím se dostáváme ke klasické polemice třeba na téma vojáků Rudé armády nebo Wehrmachtu, ze kterých dnes jedna nebo druhá strana dělá zločince, což je samozřejmě nesmysl. Za neuposlechnutí rozkazu by je okamžitě zastřelili na místě.
Mimochodem, já taky občas marně lidem vysvětluju, že žádný sametový průběh nebyl jistý a že kdyby se kdokoliv v radikálním křídle KSČ nebo v armádních pozicích rozhodl, Letnou rozšmelcovaly tanky a rozstříleli vojáci (přesto, že vše bylo profesionálně zorganizované, domluvené, řízené a nadřízení z SSSR to našim komunistům výslovně zakázali). I proto nelze tehdejší vzepětí lidí a demonstrace vůbec srovnávat s dnešními prorežimními šaškárnami, kde nikomu vůbec nic nehrozí a je to ubohé pošlapání právě toho odkazu, ke kterému se paradoxně dotyční tak nadšeně hlásí.
Jak tuhle svou situaci dnes zpětně vidíš a hodnotíš?

Ps: Nemyslím to vůbec zle, vážím si toho, že tady o sobě píšeš i takové věci a nezneužívám toho. Myslím to čistě jako téma k zamyšlení. Do takové situace se může dostat kdekdo a někdy ne svou vinou či rozhodnutím.
16.11.2019 07:13:30
kaiten:
Jsem v autě, tak se omlouvám za strohost, více později
16.11.2019 07:12:31
kaiten:
Hotovo i odblokováno
15.11.2019 12:30:33
Ptakolebec:
Chodíš na Pochody pro monarchii? Já se jich ze zdravotních důvodů neúčastním. Vizuálně mi to chodí jen lehce hůř, ale jsou v tom jiné problémy.
Jinak jsem rád za spřízněnou duši. O té vinárně jsem nevěděl. Z toho mám radost a určitě se tam podívám.
Jinak členem KČ nejsem. Mám ve zvyku držet se mimo oficiální struktury. Ale moje sympatie má. Taky jsem ji volil.
15.11.2019 12:15:43
Alkedos:
Patří čestnému předsedovi Koruny české, ale taky jsem tam už delší dobu nebyl. Tak se můžeme potkat během pochodu za Monarchii. A je fajn, že už máš plamínky, díky těm, kteří je poslali tobě.
14.11.2019 13:16:06
Odpočinek:
Dík, hezký den!
21.10.2019 18:03:31
kaiten:
Ahoj, díky za vzkaz. Tak znáš to sám, že není na světě člověk ten, aby se zavděčil... vlastně komukoliv. Už jen to, že ti píšu (a ty mně), může mít určité konsekvence Ale jinak zabalit to nechci, celkem mě to baví - o to více v poslední době, kdy se hladina zpovědnicových vod po delší době výrazně zčeřila.

Hezký podzim i tobě... a doufám, že si to budeme moct říct i osobně.
14.10.2019 11:40:07
Van Generator:
Čím jsem si to vysloužil?
08.10.2019 13:11:10
*Pragmatix I*:
Dík za reakci. V části věcí se shodneme, v části ne. Jsi dostatečně inteligentní chlap, tak víš z mých postojů ve foru, kde a v čem. Ale jak jsem řekl - o té nižší politice se už obecně moc nebavím, pokud je jasné, že bychom se zbytečně pohádali.
Já už spíš hledám s lidmi styčné plochy, jinak to dle mě časem i v ČR skončí občanskou válkou nebo bude přechod k dalšímu režimu zbytečně krvavý.
Protože ten národ je opravdu hodně radikálně rozdělen. A dost záleží, jestli přechod provedou rozumní a umírnění lidé nebo ti nejradikálnější (a i když se asi leckomu zdá, že já jsem třeba radikální, tak znám úplně jinou ligu, co se před určitými věcmi nezastaví tam, kde já ano). Spíš je úsměvné, kolik lidí si naivně myslí, že tady současný režim nebo EU bude donekonečna.
Celkově se sice historie v mnohém cyklicky opakuje, ale protože ji znám, nerad bych ji zopakoval. Protože dle mě jsme někde v roce 1920-33. V lepším případě.
Tak snad jsme udělali to, oč mi šlo a o co by dle mě mělo správně v normální slušné diskusi jít. Ne o hádání se o nejlepší názory, ale předat si pohledy na téma. A kde to jde, jít v debatě slušně dál a kde ne, to včas s respektem ukončit. Což právě bohužel dnes umí málokdo a lidi se pak zhádají do krve. A to je dle mě naprosto špatně a vyhovuje to jen těm, co lidi manipulují, okrádají a zotročují.

Přeju ti hezký den a jak jsem kdysi dávno slyšel v tv, slunce v duši
07.10.2019 12:00:56
*Pragmatix I*:
Už jsem ti to chtěl nahodit jako myšlenku k hlubšímu zamyšlení kdysi.
Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak dnes lidi rozhádává politika?
A že kdyby se ti samí dva lidé nebavili nejdřív o politice, ale o něčem úplně jiném, tak nejen, že by k sobě neměli antipatie či opovržení, ale respektovali by se nebo dokonce byl i kamarádi?
Já, když už narazím na člověka, o kterém není hned jasné, že je blbec , tak se s ním o politice vůbec nebavím. Tu nechávám až úplně na konec poté, co už během debaty o všem možném oba zjistíme, že nejen nejsme žádní blbci, ale zajímaví, myslící a slušní lidé. A jakékoliv náznaky k řešení nižší politiky směruju na jiná témata. A až v úplně poslední fázi, kdy už je obrovský vzájemný respekt, tak podle míry kapacity a otevřenosti mysli a vědomí daného člověka zkusím řešit VYŠŠÍ systémovou politiku a říct mu své vize a řešení.
Co se týče nižší politiky, stejně jako u pravdy o historii a současnosti, to můžu řešit natvrdo jen s jedním jediným letitým kamarádem a s ním jediným se nemusím nijak cenzurovat a on se mnou (i tak se občas nasereme, ale umíme to včas stopnout). Třeba na zpovědnici jsem na určitá témata tak diplomatický, umírněný a autocenzurovaný, že bych si za komunismu připadal nejen v hospodě, ale i na schůzi jako v ráji svobody a demokracie. Stejně tady i tak vypadám jako zdaleka nejradikálnější extremista, že.
Takže, lidi, kteří mají vyšší znalosti o podstatě věcí a jsou na vyšší úrovni vědomí, tak můžou dneska akorát tak držet hubu a krok. Stejně nikdo pravdu slyšet nechce, o svobodu nikdo nestojí a demokracie je pro každého kapitalismus, politické strany kmotrů a parlament. A za půlku témat se zavírá a za druhou půlku tě bude většina nenávidět. To je pak těžké.
A jak víš sám, už tady někde bychom se okamžitě rozhádali, už kdybychom řešili tohle. A já myslím, že je to škoda, aby se rozhádávali lidi, co nejsou úplní blbci.
Nejen nižší politika, ale úplně vše je v současném systému nastaveno tak, aby se lidé rozhádávali a rozeštvávali. Tak není dobré to podporovat.
S tím kamarádem jsme došli tak daleko a udrželi své přátelství proto, že jsme se naučili jeden druhému úmyslně nemačkat tzv. spouštěcí čudlíky. To jsou věci a témata, kde člověk reaguje instinktivně extrémně alergicky, spouští to v něm agresi, nesnášenlivost, nenávist. To vždy vysvětluju nejen mužům, ale hlavně ženám - nemačkej čudlíky svého chlapa.
Další rovina je, že u myslících chlapů dost platí, že něco pochopíš ve třiceti, něco ve čtyřiceti, něco v padesáti. Když mi bylo náct a cet, miloval jsem první dva díly básníků.
Když jsem se blížil k třicítce, tak ten třetí a po ní ten čtvrtý.
A dneska už je pro mě pomalu nejlepší ten pátý a čekám, kdy ocením i ten šestý.

A na závěr pointu. Ty si možná pamatuješ, že jsem si tě kdysi mylně pletl s kaitenem a dával cca 50% šanci, že jsi jeho alter ego. Dnes si to nejen nemyslím, ale přijde mi to absurdní. Považuji tě za hodně zajímavého člověka.
A proč ta mýlka - nižší politika a názory v ní.
No a mě si zase leckdo jednodušší zase může splést s nacisty, komunisty apod., přestože mé základní systémové a ideové pozice jsou jiné.
Je hodně dobré se nad tímhle zamyslet, člověku pak dojdou určité věci.
Místo, aby lidé řešili problémy společnosti a snažili se o její zlepšení pro sebe i své děti, hádají se donekonečna jako blbci... To se pak těžko cokoliv mění k lepšímu a těm u koryt to samozřejmě vyhovuje, když se ti dole hádají o blbostech a neřeší společně podstatné věci. Už 30 let.
Ono fakt není důležité, jestli to v čem žijeme nazýváme nacismus, komunismus, kapitaismus, socialismus a jestli to vede jeden člověk, jedna strana, deset či sto stran nebo deset lidí (stejně drtivá většina občanů systémovým otázkám nerozumí) - ale jak se v tom žije pracující většině a jejím dětem.
Kéž by tohle jednou pochopila většina myslících lidí a změnilo se kolektivní podvědomí, aby šlo se společností něco dělat k lepšímu pro ty, kteří vědí, co a jak.
Dokud budou lidé myslet jen na úrovni nižší politiky, tak budou dokola vládnout jen gauneři, zlodějové, sociopati a psychopati, a po nich jejich děti a vnuci.
A jestli je to v rámci toho či onoho ismu, té či oné skupinky vyvolených osob či stran, je fakt úplně jedno.
U každého bez výjimky, kdo je dnes nahoře platí: praděda pirát, děda nacista, táta komunista, synek demokrat.
Hlavně by si lidé měli zkusit poslechnout těch pár písní, co zpíval potichu v poušti pan Kryl, když ho dnešní "demokratický a svobodný" režim umlčel - Demokracie, Sametové jaro, Kádrují mě. Kdekdo o něm mluví, většina zná jen písně, co byly předtím.
A ty, které zpíval předtím, platí právě dnes víc než kdy jindy...
Tolik k debatám o politice. Proto už se jich zásadně neúčastním, jen hodím hodnotový postoj a jdu pryč. Debatovat můžeš jen s tím, kdo je v daném tématu na tvé úrovni znalostí a vědomí, s kým máte oboustranný respekt a oběma jde o hledání pravdy, faktů a nejlepších řešení, ne o soutěž osobních urážek, fanatismu a dogmat.
Líp bych si o politice pokecal se svým vysoce inteligentním psem než na českém internetu a snad by mě při odlišných názorech ani nepokousal.
04.10.2019 15:22:13
*MileynQa*:
Asi máš namysli selský rozum, ten je pro mě taky důležitý a hodně to vypovídá o člověku. Spíš se divím, že s ní jsi, když ti to asi vadí. Nebyl můj záměr ji s tebou pomlouvat, spíše mě zajímalo, jen co si pod tím představuješ "málo inteligentní", ale už mám asi jasno.
04.10.2019 12:19:21
*MileynQa*:
Ahoj Birdskulle,

četla jsem teď tvůj komentář ohledně inteligence partnerky. Celkem by mě zajímal tvůj pohled, co to pro tebe osobní je. Vím, že jsi něco málo o tom napsal. Ale zajímá mě hlubší rozbor

Pro mě inteligence neznamená, že je někdo chytrý. Chytrý v tom smyslu že má znalosti. Jo, sice jo, ale ne úplně, spíše že je to jeden z faktorů, který tvoří inteligenci člověka, než vyloženě úplná vlastnost. Psal jsi, že teď máš méně inteligentní partnerku. Co to je?

Jinak promiň jestli je to na tebe osobní, ale zkrátka mě to téma zajímá a spíše mě zaujalo, že tvá partnerka je na tom hůř než ty. Tak mě zajímá podle čeho to soudíš, bereš, jak se to projevuje a co to pro tebe znamená i obecně.
01.10.2019 10:03:13
Ptakolebec:
>Aninka
Dík.
Jen jsem to v diskuzi nepochopil z těch krátkých vět bez jasnější souvislosti.
Už rozumím.
30.09.2019 21:45:41
Aninka:
No já to neobjevila. Ale entomologové je samozřejmě objevili. A strašné spousty druhů jsou tisíce druhů. Ovšem ne jen těch nových samozřejmě. Ale opravdu většina nemá doma hmyzí zoo. Po objevení se druh následně určuje. A to se neurčuje v chovu.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk